Dlaczego warto zainwestować w żaluzje fasadowe?

Dodane przez w kategorii
1444

Zależy Ci na skutecznej ochronie przed nadmiernym nasłonecznieniem? Szukasz osłony okiennej, która będzie funkcjonalna i efektowna? Mamy znakomitą propozycję dla Ciebie – żaluzje fasadowe.

Czym są i jak działają żaluzje fasadowe?

Żaluzje fasadowe montowane są od zewnętrznej strony okien. Dzięki temu świetnie osłaniają pomieszczenie przed słońcem i wzorkiem przechodniów oraz regulują temperaturę we wnętrzu.

Żaluzje fasadowe doskonale sprawdzają się w dużych oknach sięgających od podłogi do sufitu. Idealnie komponują się ze stylem nowoczesnym. Choć duże okna wyglądają niezwykle nowocześnie i efektownie, to jednak w upalne dni będzie w pomieszczeniu bardzo gorąco. Dodatkowo pozostaje kwestia skutecznej osłony przed spojrzeniami przechodniów. Te wszystkie problemy rozwiążą właśnie żaluzje fasadowe.

Poznaj powody, dla których warto postawić na żaluzje fasadowe w swoim domu.

Nowoczesne żaluzje fasadowe Częstochowa

Regulacja temperatury panującej w pomieszczeniu

Cudownie przeszklony dom wygląda bardzo stylowo i designersko. Duże okna dodają aranżacji wnętrz lekkości i optycznie powiększają pomieszczenia. Jednak mocno przeszklony dom daje o sobie znać szczególnie latem, kiedy upał i promienie słoneczne dostają się do wnętrza. Sprawia to, że dom szybko się nagrzewa, a uporanie się z tym problemem wiąże się z wysokimi kosztami założenia klimatyzacji.

Jest jednak znacznie tańszy sposób, by uchronić się przed gorącem i jednocześnie cieszyć pięknymi, dużymi oknami. Możesz zamontować żaluzje fasadowe.

Zewnętrzne żaluzje fasadowe obniżają ilość energii słonecznej docierającej do wnętrza domu. Dzięki temu pomieszczenia mniej się nagrzewają. Prosta konstrukcja żaluzji fasadowych pozwala zamontować je w biurowcach jak i domach mieszkalnych.

Montaż żaluzji fasadowych Częstochowa

Ochładzaj się latem

Latem zewnętrzne żaluzje fasadowe działają niczym izolatory, które zapewniają odpowiednią temperaturę we wnętrzach. W wyjątkowo gorące dni możesz obniżyć temperaturę nawet o 10°C.

Zapewnij sobie przyjemne ciepło zimą

Żaluzje fasadowe przynoszę mnóstwo korzyści również zimą. Przez duże okna z wnętrza ucieka ciepło. Jednak dzięki żaluzjom fasadowym możemy zatrzymać ciepło wewnątrz pomieszczeń i cieszyć się przyjemną atmosferą w zimowe dni.

Niższe rachunki

Bez konieczności montażu klimatyzacji oraz dzięki zmniejszeniu ogrzewania zimą, od razu zauważysz niższe rachunki. Jednak by żaluzje fasadowe rzeczywiście przyniosły wzrost oszczędności, zastosuj się do poniższych zasad:

  • zimą w ciągu dnia niech żaluzje będą odsłonięte, a nocą zasłonięte – dzięki temu w ciągu dnia uzyskasz sporo energii słonecznej, a nocą spowolnisz wymianę ciepła,
  • latem w ciągu dnia zasłoń żaluzje, a nocą odsłoń – tutaj zasada jest odwrotna niż zimą. W ciągu dnia lepiej zasłonić żaluzje fasadowe, ponieważ słońce nie będzie dostawać się do środka. Natomiast w nocy, kiedy następuje ochłodzenie na zewnątrz, żaluzje można odsłonić, by zapewnić mieszkaniu odpowiednią cyrkulację powietrza.

Stosując te zasady możesz mieć pewność, że inwestycja w żaluzje fasadowe szybko się zwróci.

Stylowe żaluzje fasadowe Studio Dekoracji Okien Częstochowa

Izolacja akustyczna

Żaluzje fasadowe zewnętrzne skutecznie obniżają natężenie hałasu. Możesz odciąć się od ruchu ulicznego i gwaru za oknami. W Twoich wnętrzach będzie panować spokój i cisza.

 

Zastanawiasz się, jak zamontować żaluzje fasadowe i jaki byłby tego koszt? A może interesują Cię inne dekoracje okien? Skontaktuj się z nami, a dobierzemy osłony okienne najlepiej pasujące do Twojego domu lub biura.

Działamy na terenie Częstochowy i całego województwa śląskiego.

Kliknij i przejdź do kontaktu

54321
(0 votes. Średnia 0 z 5)
Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *