Karnisze

Karnisze

metalowy karnisz

Na pierwszy rzut oka przedstawia się je jako zupełnie niepozorny element wyposażenia pomieszczenia – drążek, wspornik, końcówki i żabki. Niemniej, odpowiednio dobrany karnisz drewniany lub metalowy na okno w odniesieniu do rodzaju zasłon oraz charakteru dekorowanej przestrzeni stanowi znakomite dopełnienie całości wystroju. Nasza oferta pęka w szwach od rozmaitych propozycji różniących się kształtem, kolorem czy grubością. Karnisze pełnią ważną funkcję, jaką jest chociażby podkreślenie estetyki tkanin, które są do nich przymocowane. Jakie kryteria warto wziąć pod uwagę, aby odnaleźć wymarzone karnisze do salonu?

Darmowy projekt i wycena

Karniszowy zawrót głowy

Jakie są najpopularniejsze modele rozwiązań tego typu? Zasadniczo, karnisze dzielą się na trzy rodzaje. Dostępne są karnisze metalowe szynowe, które dzięki odgórnemu systemowi mocowania, umożliwiają przesuwanie firan na całej długości rurki. Cechują się dodatkowo szerokim wyborem końcówek oraz rozbudowaną paletą kolorystyczną. Z kolei karnisze drążkowe powstały bardziej z myślą o pełnieniu funkcji dekoracyjnej, mniej sprzyjając budowaniu skomplikowanych aranżacji okiennych i częstemu zsuwaniu tkanin. Trzecim wariantem są modele drążkowo-szynowe łączące cechy obu tych typów.

Zważywszy na popularyzację modernistycznej estetyki budownictwa i dekoratorstwa, znajdziesz u nas także karnisz sufitowy ukryty (z tzw. maskownicą). Dzięki takiemu rozwiązaniu może być on schowany za kilkucentymetrową osłonką wykonaną z kartonu gipsu. Zapewnia to atrakcyjną aranżację wnętrza, jednocześnie pozwalając na wmontowanie stylowego oświetlenia LED. Oferujemy profesjonalny montaż karniszy na terenie Częstochowy i nie tylko. Zamówione produkty dostarczamy pod wskazany adres, a nasi pracownicy zadbają o to, aby znalazły się one na właściwym miejscu w pomieszczeniu.

Karnisz i niestandardowy układ okien

Wykusz jest specyficzną formą architektoniczną wzorowaną na budownictwie Bliskiego Wschodu. W polskiej architekturze mieszczańskiej spełniał funkcję pełniejszego oświetlenia przestrzeni w pomieszczeniu, analogicznie do okna narożnego, które ponadto daje wrażenie lekkości konstrukcji.

Pomimo wyraźnych trudności, których nastręczają te nietypowe fragmenty elewacji, zaprojektujemy dla Ciebie karnisze metalowe do wykuszu, na skosy lub narożny na wymiar w taki sposób, aby swoją specyfiką oddały niepowtarzalnego ducha Twojego mieszkania i z powodzeniem posłużyły przez długie lata.

Karnisz uchylny powstał z myślą o lekkich tkaninach i sprawdzi się w przypadku przeszkleń, przy których zainstalowanie podstawowego drążka ze zdolnością zsunięcia tkaniny poza światło okna jest niewykonalne. Z naszą pomocą w Twoim oknie na poddaszu, lukarnie czy mansardzie zawita karnisz z obrotowym ramieniem, pozwalającym na rozwarcie do kąta 90 stopni.
Z kolei wariant podwójny to prawdziwa gratka dla Klientów ze zmysłem dekoratorskim – umożliwia jednoczesne zawieszenie zasłon i firanek, otwierając szerokie pole do popisu fantazyjnymi projektami wystroju.
Niewykluczone, że odnalazłeś już swój wymarzony model, jednak może on wymagać bezinwazyjnej metody zawieszenia. W takich sytuacjach stosuje się montaż karniszy bez wiercenia polegający na zastosowaniu ultra mocnego kleju montażowego. W ofercie znajdziesz również karnisze rozporowe i zaciskowe montowane w identyczny sposób.

metalowy karnisz

Karnisze nowoczesne – innowacyjne, designerskie i funkcjonalne

Kolejna klasyfikacja obejmuje klasyczne karnisze sterowane ręcznie oraz elektryczne. Potężny rozwój technologiczny sprawił, że już dziś większość Twoich urządzeń domowych może wyręczać Cię w setkach czynności, zapewniając zdumiewającą wygodę użytkowania. Dotyczy to również karniszy elektrycznych posiadających szereg funkcjonalnych właściwości. Przede wszystkim wyróżniają się cichą pracą napędu, dyskretnym umiejscowieniem silniczka oraz funkcją miękkiego start i stop. Przy sporych przeszkleniach najlepiej sprawdzi się model sterowany pilotem, zapewniający znaczną oszczędność czasu. Elektryczne karnisze sterowane zdalnie to sprzęt, który cieszy się coraz większą popularnością w polskich domach.
Nie pierwszy raz korzystałem z usług firmy Studio Dekoracji Okien i nie ostatni, najpierw urządzając rolety w mieszkaniu z czego byłem bardzo zadowolony. Ponownie skorzystałem z usług tej firmy szykując projekt nowego biura … i tym razem również się nie zawiodłem!!! Szczerze polecam

Tomek