Obrusy i narzuty

Narzuty i obrusy

Narzuta na łóżko

Dom zazwyczaj kojarzony jest z dużym stołem, który byłby w stanie pomieścić całą rodzinę. Ten prosty blat z czterema nogami pozwala wyprawiać huczne przyjęcia, a niedzielne obiady spędzać w miłej, wesołej atmosferze. Przy okazji wielu okoliczności nadal chętnie sięga się po obrusy, które z uwagi na swoją funkcjonalność i dobrą prezencję nigdy nie wyszły z mody. Podobnie jak stół w jadalni, bohaterem każdej sypialni jest łóżko. W celu zadbania o higienę i estetykę posłania na tle wystroju pomieszczenia nasi Klienci nierzadko decydują się na zakup narzuty na łóżko. Dzięki szerokiej gamie produktów swoją fakturą i barwą będą dostosowane do indywidualnych preferencji oraz aranżacji.

Darmowy projekt i wycena

NARZUTY I OBRUSY – JAKI ROZMIAR I MATERIAŁ WYBRAĆ?

W pierwszej kolejności rozpiętość i kształt obrusa należy dostosować do wielkości oraz kształtu stołu. Biorąc pod uwagę wymiary blatu, długość i szerokość obrusa powinny być o około 40 – 50 cm większe niż wyniki uzyskane przy pomiarze stołu.Równie ważną cechą jest materiał, z którego został wykonany. W ramach naszej oferty proponujemy artykuły wytrzymałe, plamoodporne i uszyte z nie gniotliwych tkanin. Materiały, na bazie których powstają obrusy, bez wątpienia można podzielić na tkaniny naturalne i sztuczne. Do grupy tkanin naturalnych zalicza się len, bawełnę oraz sizal, które przy produkcji obrusów splatają się z poliestrem. Z kolei najczęściej wykorzystywane materiały syntetyczne to właśnie poliester i poliamid. Jeśli chodzi o narzuty, warto zwrócić uwagę na to, czy są wykonane z grubych, miłych w dotyku i wysokogatunkowych tkanin. Powinny być zarówno atrakcyjne wizualnie, jak i łatwe w pielęgnacji.

SZEROKI WYBÓR NARZUT I OBRUSÓW

Co wyróżnia nasze produkty? Obrusy wykonane z lnu są wytrzymałe i odporne na zabrudzenia, jednak mają skłonność do zagnieceń. Te wytworzone przy pomocy sizalu lub jedwabiu charakteryzuje natomiast wyjątkowa kolorystyka. Obrusy z tkanin sztucznych są z kolei trwałe oraz elastyczne. Nie powinny być jednak narażane na wysokie temperatury. Nieustanną popularnością – z uwagi na niską cenę – cieszą się obrusy z wiskozy, ale są mało wytrzymałe oraz podatne na elektryzację. Oprócz najwyższej jakości obrusu znajdziesz u nas również żakardowy lub koronkowy, bogato zdobiony bieżnik na stół, który z pewnością przysporzy szyku i elegancji każdej rodzinnej uroczystości.

Kapa na łóżko przyjmuje za cel ochronę posłania przed kurzem i ewentualnymi zabrudzeniami. Oprócz tego może dysponować kilkoma innymi, niemniej ważnymi funkcjami. W przypadku, jeśli zakup narzuty do sypialni determinują względy estetyczne decydującą kwestią będzie gust Klienta. Kapa swoją barwą i fakturą powinna korespondować z kolorem oraz teksturą ścian, dywanu, mebli i innych elementów dekoratorskich. Zważywszy na fakt, że podczas mroźnych nocy narzuta może spełniać rolę dodatkowego okrycia, warto zaopatrzyć się w kapę podbitą puszystą włókniną.
Zasadniczy podział narzut obejmuje kapy pikowane i typu pled. Pierwsze z nich wykonane zostają przy pomocy dwóch fragmentów pikowanej tkaniny podszytej włókniną. Narzuty typu pled nie zawierają natomiast żadnego wypełnienia, w związku z czym są zwiewne i cienkie.

rolety rzymskie

NARZUTY W ARANŻACJI PRZESTRZENI DOMOWEJ

Narzuta jest najlepszym sposobem na ochronę mebli przed niechcianymi zadrapaniami, plamami czy negatywnym oddziaływaniem promieni słonecznych. Narzuty na fotel, narzuta na narożnik, narzuta na kanapę – każdy z tych artykułów w niedługim czasie może pojawić się w Twoim domu oraz zupełnie odmienić jego oblicze. Narzuty, dostosowując się do kształtu fotela, swoim niecodziennym wzorem i barwą wprowadzą element kontrastowy. Z kolei jednolita kapa rozłożona nonszalancko na kanapie, podobnie jak uważnie dobrana zasłona, podkreśli wyjątkowy charakter Twojego salonu.
Nie pierwszy raz korzystałem z usług firmy Studio Dekoracji Okien i nie ostatni, najpierw urządzając rolety w mieszkaniu z czego byłem bardzo zadowolony. Ponownie skorzystałem z usług tej firmy szykując projekt nowego biura … i tym razem również się nie zawiodłem!!! Szczerze polecam

Tomek