Tkaniny Obiciowe

Tkaniny Obiciowe

rolety rzymskie
Szenile, welur, welwet, żakardy, floki, skóry i ekoskóry – to tylko niektóre z nazw najbardziej popularnych tkanin obiciowych. Materiały tapicerskie dysponują szerokim zastosowaniem. Służą zarówno obijaniu kanap, narożników, foteli oraz krzeseł, jak i odnowie tapicerek samochodowych. W zależności od rodzaju mebli tapicerowanych należy dobrać odpowiednie tkaniny, które podkreślą charakter wystroju wnętrza i posłużą przez długie lata.

Darmowy projekt i wycena

Czym jest materiał obiciowy?

Tkaniny obiciowe różnią się w odniesieniu do materiałów budulcowych oraz sposobu produkcji. Powstają w celu renowacji i wytwarzania różnego rodzaju mebli. Na życzenie Klienta mogą zostać zaimpregnowane, jak również wyposażone w powłokę trudnopalności oraz warstwę antybakteryjną. Tkaniny, w przeciwieństwie do dzianin, są niemal nierozciągliwe. Tkaninę wykonuje się przy pomocy dwóch nitek – wątku oraz osnowy – połączonych swoistym splotem, z kolei dzianina powstaje na bazie jednej nitki i cechuje się sporą elastycznością. Każdy materiał obiciowy figurujący w ramach oferty naszego studia jest wytrzymały na ścieranie, rozciąganie, a także odporny na negatywny wpływ światła słonecznego oraz prosty w utrzymaniu w czystości.

Plusz, welwet, aksamit, welur – jedna i ta sama tkanina?

Welurowe tkaniny obiciowe z miejsca przywodzą na myśl luksus. W rzeczywistości welur to wariant materiału zwany pluszem, podobnie jak aksamit i welwet. Różnią się one pomiędzy sobą przede wszystkim techniką produkcji, poza tym tkaniny te wyodrębni jedynie wprawne oko. Plusz znakomicie sprawdzi się jako wytrzymały materiał obiciowy – na krzesła, na kanapy, na fotele. To tkanina tapicerska z powodzeniem stosowana przy wytwarzaniu kurtyn, kotar oraz zasłon, z uwagi na swoje właściwości dźwiękochłonne. Charakteryzuje się dłuższym runem, dzięki czemu jest miękka i delikatna w dotyku i odporna na ścieranie. Plusze to zmywalne tkaniny obiciowe – plamoodporne oraz łatwe w utrzymaniu w czystości. Z naszą pomocą dobierzesz wzorzysty lub jednolity plusz, współgrający z estetyką Twoich mebli i stylem, w którym są utrzymane wnętrza Twojego domu.

Tkaniny obiciowe do starych mebli niewątpliwie liczą w swoich szeregach żakardy, stosowane najchętniej przy stylu klasycznym i eleganckim. To materiały o dużych, skomplikowanych wzorach, produkowane przy pomocy krosien na specjalnych maszynach. Tkaniny te utrzymują pożądany wygląd przez długie lata oraz zachowują wszelkie pozostałe cechy, cenione w przypadku materiałów obiciowych.

Określenie szenile pochodzi od francuskiego słowa chenille, w tłumaczeniu – gąsienica. To gruby materiał obiciowy wykonany z akrylu i poliestru, wykorzystywany również przy produkcji zasłon oraz narzut. Z kolei floki przynależą do tkanin syntetycznych, a swoimi właściwościami są zbliżone do aksamitu. Nazwa floki wywodzi się z angielskiego wyrazu flock, wyrażającego drobne włókna pocięte na kawałki.

Najwyższa jakość oferowanych usług

Każda z tkanin obiciowych z naszej oferty zostaje poddana wielu testom, pozwalającym sprawdzić jej właściwości. Materiały przechodzą próby wycierania, rozciągania, palności oraz oddziaływania światła słonecznego. Zostają przebadane pod kątem czyszczenia i konserwacji, jak również bezpośredniego wpływu na zdrowie. Naszym priorytetowym celem jest zapewnienie Klientom najwyższej jakości usług, a w konsekwencji długoletniej satysfakcji.
Nie pierwszy raz korzystałem z usług firmy Studio Dekoracji Okien i nie ostatni, najpierw urządzając rolety w mieszkaniu z czego byłem bardzo zadowolony. Ponownie skorzystałem z usług tej firmy szykując projekt nowego biura … i tym razem również się nie zawiodłem!!! Szczerze polecam

Tomek