Plisy okienne

Plisy okienne

plisy okienne

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów osłon okiennych. Plisy czy też żaluzje plisowane lub harmonijkowe zawitały w naszych oknach stosunkowo niedawno, ponieważ wykorzystywane są w Polsce zaledwie od kilku lat. Montowane są na specjalnych listewkach (rynnach) od góry i od dołu. Taka konstrukcja pozwala nie tylko zwijać i rozwijać rolety, ale także ustalać wysokość ich położenia. Nasze plisy okienne są zarówno solidne, jak i funkcjonalne. Przekonaj się sam!

Darmowy projekt i wycena

Termoizolacja i zaciemnienie

Swoją popularność rolety plisowane zawdzięczają m.in. wielofunkcyjności. Tym, co najbardziej nas interesuje, jest ich ogromny potencjał aranżacyjny. Istnieje wiele niesamowitych sposobów wykorzystania plis okiennych w salonie czy kuchni. Nie możemy pominąć innych ważnych funkcji, jakimi są termoizolacja i zaciemnienie.

Jak rolety zatrzymują ciepło? Plisy termoizolacyjne zaciemniają pomieszczenie poprzez blokowanie dostępu światła. Wiele modeli pokrytych jest dodatkową powłoką potęgującą ten efekt, dzięki czemu stanowią doskonałą termoizolację – pokój nie nagrzewa się pod wpływem promieni słonecznych. Podobną funkcję pełnią również zimą, hamując uciekanie ciepłego powietrza na zewnątrz.

Plisy specjalnie na Twoje okna

Jeśli posiadasz niewymiarowe okna, dobór gotowych żaluzji plisowanych może stanowić nie lada wyzwanie. Rozwiązanie problemu jest proste – są nim plisy okienne na wymiar. Po dokładnym zmierzeniu okna możliwe jest przygotowanie idealnie dopasowanych żaluzji. W ten sposób możesz wyposażyć swój dom nawet w plisy okienne. Przeznaczone są do okien dachowych, które często bywają odporne na próby dopasowania gotowych modeli.

Dobranie właściwego rozwiązania zależy od funkcji okna. Wybór między plisami bezinwazyjnymi i inwazyjnymi jest częstym dylematem, z jakim mierzą się nasi Klienci. Wariant bezinwazyjny montuje się na ramie okna, przez co lekko odstaje on od szyby, natomiast inwazyjny jest w nią wwiercany. Jeśli chcesz zdecydować się na plisy do łazienki – pomieszczenia parnego i wilgotnego – lepiej sprawdzą się modele bezinwazyjne. Zachowanie odpowiedniej odległości między szybą a materiałem pozwoli na skuteczne odparowywanie i niegromadzenie się wilgoci.

W jakim przypadku sprawdzi się drugi rodzaj rolet? Okna, które często są otwierane lub potrzebują stabilnych żaluzji, lepiej zgrają się z plisami inwazyjnymi. Stateczne wmontowanie i niemal całkowite przyleganie materiału do szyby pozwala na bezproblemowe otwieranie okien, dlatego jest to doskonałe rozwiązanie na drzwi balkonowe. Tego typu plisy okienne są zakładane za pomocą zestawu zatrzasków. Są one dopasowywane do różnego rodzaju listew przyszybowych.
plisy okienne

Z jakiego materiału powinny być wykonane plisy?

Dobór właściwego materiału jest istotny pod względem przepuszczalności światła (zaciemnienia) i termoizolacji. Niemałą rolę odgrywa również aspekt estetyczny. Dużym zainteresowaniem cieszą się plisy okienne drewniane, choć są one mniej praktyczne. Wykorzystanie tak ciężkiego materiału utrudnia działanie mechanizmu. Nie pozostawiamy jednak miłośników tego rozwiązania bez żadnej alternatywy. Coraz częściej pojawiają się plisy drewnopodobne imitujące prawdziwy surowiec. Oprócz nich możesz wybierać także spośród rolet plisowanych perłowych wzbogaconych o tkaninę metalizowaną, żaluzji duoplis z poduszką powietrzną czy modeli antyrefleksyjnych. Dostępne są również specjalne wersje zaciemniające, czyli blackout oraz dekoracyjne transparentne.
Nie pierwszy raz korzystałem z usług firmy Studio Dekoracji Okien i nie ostatni, najpierw urządzając rolety w mieszkaniu z czego byłem bardzo zadowolony. Ponownie skorzystałem z usług tej firmy szykując projekt nowego biura … i tym razem również się nie zawiodłem!!! Szczerze polecam

Tomek