Wertikale

Wertikale

Wertikale, czyli okienne rolety pionowe przeznaczone do montażu wewnątrz pomieszczeń, są designerską dekoracją oferującą szerokie możliwości aranżacyjne. Podobnie jak firany czy zasłony, służą skutecznemu osłonięciu wnętrz przed nadmierną ilością światła słonecznego, a w konsekwencji – utrzymaniu optymalnej, komfortowej temperatury powietrza. Nie mniej ważną zaletą żaluzji okiennych verticale jest zapewnienie prywatności, dzięki odgrodzeniu pomieszczenia od zewnętrznych przestrzeni przy pomocy materiałowych pasów.

Darmowy projekt i wycena

Rolety okienne wertikale – niezawodna osłona dla obszernych wnętrz

Wiemy, jak różnorodne bywają oczekiwania naszych Klientów. Z tego względu w ramach oferty odnajdziesz tutaj nie tylko rolety poziome, ale także żaluzje złożone z pionowych pasów materiału, będące mistrzowskim przykładem ponadczasowego wzornictwa. Wertikale najczęściej stosuje się w pomieszczeniach biurowych, salach konferencyjnych i budynkach użyteczności publicznej, takich jak szkoły, urzędy czy szpitale.

Wertikale pionowe powstały z myślą o wnętrzach o obszernym układzie. Znakomicie sprawdzą się w roli osłony sporych powierzchni okiennych lub przeszklonych ścian. Pionowe pasy żaluzji, zwane lamelami, podniosą optycznie sufit pomieszczenia.

Jedna roleta o różnych obliczach

Poza standardowym wykorzystaniem, rolety okienne wertikale mogą pełnić rolę zwiewnych drzwi i służyć za ścianki działowe to skuteczne rozwiązanie w przypadku aranżacji gabinetów kosmetycznych lub lekarskich. Wertikale wewnętrzne stanowią doskonałe uzupełnienie przestrzeni o charakterze modernistycznym, jednak z uwagi na szeroką gamę kolorystyczną oraz różnorodne opcje teksturowania lameli, umożliwiają harmonijne urządzenie każdego rodzaju pomieszczenia bądź – przeciwnie – wprowadzenie eleganckiego szczegółu kontrastowego niezależnie od przeznaczenia użytkowego dekorowanego wnętrza. Żaluzje pionowe verticale w salonie Twojego domu, kuchni czy sypialni, będą prezentowały się schludnie i szykownie.

Rolety pionowe wertikale z naszej oferty cechuje najwyższa jakość osprzętu. Konstrukcja wertikali okiennych opiera się na szynie zaopatrzonej w mechanizm sterujący. Do szyny podpięte zostają pionowe pasy materiału o szerokości od 89 do 127mm po uprzednim przymocowaniu instalacji do sufitu za pomocą klipsów lub wsporników. Rozpiętość lameli należy dostosować do wielkości dekorowanego pomieszczenia. Pasy są dodatkowo wyposażone w obciążniki i łańcuchowe połączenie, dzięki czemu wszelkie napory powietrza nie zmieniają znacząco położenia rolety wertikale.

Za sterowanie obrotowymi lamelami odpowiedzialny jest mechanizm koralikowy lub napęd elektryczny. Żaluzje okienne verticale służą zapewnieniu optymalnej ilości światła słonecznego docierającego do pomieszczenia. W celu optymalizacji, precyzyjna regulacja pasów materiału jest możliwa w dowolnym kącie nachylenia. Oprócz tego szyby można zupełnie odsłonić, przesuwając lamele na jedną stronę okna.

Do wyboru, do koloru

Rolety wewnętrzne wertikale wykonujemy z materiałów o różnym stopniu przepuszczalności światła. Na głębię zaciemnienia pomieszczenia wpływa również sam kolor żaluzji. Jasna barwa lameli jedynie przytłumi promienie słoneczne, więc znakomicie sprawdzi się w przypadku biurowych miejsc pracy. Z kolei drewniane rolety wertikale umożliwią utrzymanie wnętrz w półmroku. Materiał pasów, z uwagi na swoją miękkość i giętkość, nie wpływa negatywnie na swobodną cyrkulację powietrza.

Zapewniamy możliwość maksymalnej personalizacji każdego produktu, dlatego oferujemy przeróżne opcje teksturowania lameli – od gładkich materiałów po ozdobny design. Żaluzje wewnętrzne verticale produkowane są na bazie specjalnego tworzywa antystatycznego, co wpływa pozytywnie na ograniczenie ewentualnych zabrudzeń. Rolety nie wymagają specjalnych zabiegów konserwacyjnych – lamele należy regularnie oczyszczać zwykłą miotełką do kurzu. Przy zakupie żaluzji typu wertikale okienne, warto zdecydować się na materiał opatrzony atestem higienicznym oraz atestem niepalności.
Nie pierwszy raz korzystałem z usług firmy Studio Dekoracji Okien i nie ostatni, najpierw urządzając rolety w mieszkaniu z czego byłem bardzo zadowolony. Ponownie skorzystałem z usług tej firmy szykując projekt nowego biura … i tym razem również się nie zawiodłem!!! Szczerze polecam

Tomek