Jak wybrać moskitiery?

Dodane przez w kategorii
1807

Wreszcie nadeszło upragnione lato! Promienie słońca, rześkie powietrze i śpiew ptaków tylko zachęcają nas, by otwierać okna i cieszyć się piękną pogodą. Latem wreszcie możemy relaksować się na tarasie, balkonie lub w altanie i odetchnąć świeżym powietrzem.

Jednak te przyjemne chwile mogą zepsuć nam niezapowiedziani goście. Komary i inne owady, które wlatują nam to domu przez otwarte okno, mogą zakłócać nasze chwile relaksu lub spotkania z przyjaciółmi.

Na szczęście wiemy, jak rozprawić się z tym problemem. Wystarczy zamontować moskitiery okienne lub drzwiowe.

Moskitiera w oknie Częstochowa

Czym są moskitiery?

Moskitiery to specjalne siatki służące do montażu w oknie lub drzwiach. Chronią przed komarami i wszystkimi innymi owadami. Dzięki moskitierom możesz mieć otwarte okna i zapalone światło, a mimo to owady nie dostaną się do mieszkania. Możesz na stałe zrezygnować z środków owadobójczych.

Zalety moskitier

Moskitiery są niezwykle skutecznie, jeśli chodzi o osłonę przed owadami. To jednak nie jedyna ich zaleta.

  • Moskitiery osłaniają nas również przed kurzem i pyłkami. Dzięki temu nie będą wlatywały do Twojego mieszkania i nie osiądą się na meblach czy podłodze. Jest to bardzo przydatna funkcja również dla alergików.
  • Dobrej jakości moskitiera będzie służyć nam przez wiele następnych sezonów. Jednorazowy koszt, który poniesiesz na założenie moskitiery, szybko zwróci się, kiedy latem nie będziesz kupować już środków do ochrony przed owadami.
  • Dzięki montażu moskitiery zyskasz również na zdrowiu. Środki na owady to substancje chemiczne, które niekorzystnie wypływają na nasze zdrowie. Dzięki moskitierze nie będziesz musiał już więcej stosować preparatów odstraszających owady.
  • Okna możesz mieć otwarte nawet całą noc bez ryzyka, że obudzisz się pogryziony przez komary. Zapewnisz sobie spokojny sen i możliwość oddychania świeżym powietrzem.

Moskitiera na tarasie Studio Dekoracji Okien w Częstochowie

Jakie są rodzaje moskitier?

Moskitiery, które montujemy, zapewniają wysoką skuteczność w ochronie przed owadami i zanieczyszczeniami z powietrza. Są odporne na warunki atmosferyczne i nie ograniczają widoczności. Dostępne rodzaje moskitier:

  • moskitiery ramkowe,
  • moskitiery przesuwne,
  • moskitiery otwierane i rolowane.

Moskitiery ramkowe

To najczęściej wybierane rodzaje moskitier. Sprawdzają się w oknach standardowych, dachowych i innych o nietypowych kształtach. Moskitiery ramkowe montuje się za pomocą uchwytów obrotowych. Ten rodzaj moskitier należy zdemontować na zimę.

Moskitiery Studio Dekoracji Okien z Częstochowy

Moskitiery przesuwne

Posiadasz duże okna tarasowe? Świetnym rozwiązaniem będzie zastosowanie moskitier przesuwnych. Montuje się je na prowadnicach. Dla wąskich drzwi możesz wybrać moskitierę przesuwną złożoną tylko z jednego skrzydła.

Moskitiery otwierane i rolowane

Są montowane w drzwiach balkonowych lub tarasowych. Moskitiery te są „drugimi drzwiami”, nie wymagają demontażu na zimę.

Moskitiery rolowane są podobne do tradycyjnych rolet, z tym, że zamiast tkaniny, posiadają siateczkę chroniącą przed owadami.

Moskitiery Częstochowa

Mamy nadzieję, że nieco przybliżyliśmy Ci działanie i zalety płynące z zamontowania moskitier w swoim domu. Pamiętaj – raz poniesiony wydatek na montaż moskitiery, szybko Ci się zwróci. Zapewnij sobie spokój i w pełni korzystaj z uroków lata.

Może dobrać odpowiedni rodzaj moskitiery do Twojego domu i zamontować ją. Działamy na terenie Częstochowy i całego województwa śląskiego. Jedyne co musisz zrobić, to skontaktować się z nami 🙂 Zapraszamy!

Kliknij i przejdź do kontaktu

54321
(0 votes. Średnia 0 z 5)
Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *